Képviselet

A Gépészkari Hallgatói Képviselet idén is kimagaslóan szerepelt a minden évben megrendezésre kerülő HK ZH-n. A „HK ZH” egy olyan, három részből (általános rész, specifikus rész és egy csoportmunka) álló zárthelyi dolgozat, amelyet a nyolc kar hallgatói képviselői írnak meg minden tanévben. A zárthelyi dolgozatot az Egyetemi Hallgatói Képviselet szervezi a Kari Hallgatói Képviseletek számára, így a zárthelyi megírása kötelező minden mandátummal rendelkező képviselő és tanácskozási jogú tag számára.

Az általános rész két kategória van bontva: kezdő és haladó kategória. A haladó kategóriát a HK elnökök, alelnökök, elnökhelyettesek, EHK-delegáltak, és az összesen legalább 2 éves időtartamban mandátummal rendelkező képviselők alkották. A kezdő kategóriát a fennmaradó képviselőkből és tanácskozási jogú tagokból, illetve az esetleges póttagokból állt. Az általános rész teljesítéséhez szükséges volt a Térítési és Juttatási Szabályzat (TJSZ) törzs részének, a Tanulmányi és Vizsgaszabályzat (TVSZ) törzs részének, általános tudnivalóknak (pl. BME vezetői, rövidítések, egyetemhez kapcsolódó fogalmak), HÖK (Hallgatói Önkormányzat) Alapszabály törzs részének, Hallgatói és Doktorandusz Jogviszonyból Származó Kollektív Jogok Szabályzatának, valamint a Hallgatói Normatíva Osztási Rendnek ismeretére.

A specifikus rész 5 tématerületből állt:

  • oktatási,
  • kollégiumi,
  • pályázati,
  • szociális,
  • gazdasági terület.

Minden tématerületen 2 különböző nehézségű zárthelyi dolgozat volt elérhető: alapszintű és referensi. A referensi szintű dolgozatot a Kari Hallgatói Képviseletek referensei írták, míg az alapszintű dolgozatot az adott tématerület iránt érdeklődő képviselők.

Az oktatás tématerület alap részét a TVSZ bizonyos fejezetei, TJSZ 4. számú melléklete, az Nftv. oktatáshoz kapcsolódó részeinek ismerete, a 25/2017. Rektori- Kancellári közös utasítás a nyelvoktatásról, a 7/2018. Rektori-Kancellári közös utasítás a testnevelés oktatásról képezték. A referensi rész kiegészült a TVSZ teljes ismeretével, a BME Felvételi Szabályzattal, valamint az OHV szabályzattal.

A pályázat tématerület alap része a TJSZ-ből, az Nftv. juttatás-térítéshez kapcsolódó részeinek alapvető ismeretéből, az 51/2007 Kormány rendelet juttatás-térítés területre vonatkozó részeiből, a TVSZ által szabályozott jogorvoslattal kapcsolatos tudnivalókból állt. A referensi részt írók ezen felül a teljes TJSZ-t, a pályázati kiírás készítésének módját/folyamatát és az ösztöndíj dokumentáció módját is el kellett sajátítsák.

A szociális tématerület alap része a Szociális pályázatokról szóló Kancellári Utasításból, a TJSZ és mellékleteiből, a TVSZ Egyetemi Szociális Bizottsághoz kapcsolódó részeinek alapvető ismeretéből, HÖK Alapszabály 6. számú mellékletéből, jogorvoslattal kapcsolatos tudnivalókból, a szociális pályázatokhoz tartozó igazoláslista és bírálói segédlet beható ismeretéből állt. A referensi részt írók ezen felül az Egyetemi Szociális Bizottság ügyrendjét, illetve a Szociális referensi segédletet is el kellett sajátítsák.

A kollégiumi tématerület alap része magába foglalta a TJSZ kollégiumra vonatkozó fejezeteit és az 1. számú mellékletét, a BME Hallgatók Fegyelmi, Kártérítési Jogorvoslati Szabályzatát, a HÖK Alapszabály 1. számú mellékletét (Egységes Kollégiumi Felvételi Rend), a Kollégiumi Felvételi Pályázatot, a Kollégiumról szóló Kancellári Utasítást, a Kollégiumi Felvételi Szabályzatot, valamint a Hallgatói Fegyelmi, Kártérítési és Jogorvoslati Szabályzatot. A referensi rész tartalmazta a KEFIR használatához szükséges tudnivalókat, és a Kollégiumi Bentlakási Megállapodás tartalmi részét.

A gazdaság tématerület alap része az alábbiakból tevődött össze: MŰHAL (Műegyetemi Hallgatókért Alapítvány) Gazdálkodási Rend és 1. melléklete, KHK támogatási rend, a BME HÖK háttérszervezetei, a Hallgatói Önkormányzat gazdálkodásának alapjai és speciális kérdései, NKOH útmutatója a 247/2014. Kormányrendelet szerinti rendezvényszervezési feladatok értelmezéséről, valamint az egyetemi plakátozásra vonatkozó szabályok. A referensi részt választóknak emellett a MŰHAL Gazdálkodási Rend összes mellékletét, Gazdálkodási utasítás a Műegyetemi Hallgatói Kft. és a Kari Hallgatói Képviseletek számára, a Gödi Mérőtábor ügyrendjét, a Hallgatói Önkormányzat Költségvetését, gyakorlati tudnivalókat (pl. teremfoglalás, rendezvények engedélyezése, dokumentálása, nyomtatási igények leadása, HSZI kérelem leadás) és a sport normatívával kapcsolatos tudnivalókat is ismerniük kellett.

Külön csoportot alkottak az elnökök és az EHK-delegáltak, akiknek vezetői szintű HK ZH-t kellett írniuk. A vezetői szintű zárthelyi dolgozat az összes tématerület ismeretét követeli meg.

A harmadik rész a csoportmunkáról szólt, ahol a feladatok a Hallgatói Képviseletek mindennapi tevékenységeihez kapcsolódóak voltak, mint például hallgatói levelek megválaszolása, szociális pályázat elbírálása, illetve egy nyári tábor gazdasági megszervezése. A feladatok kiosztása után a rendelkezésünkre álló idő alatt a legjobb tudásunk szerint kellett elvégezni a feladatokat, valamint megoldani a felmerülő problémákat.

A zárthelyi dolgozatra való felkészülést már október elején megkezdte a GHK, mely csoportos és egyéni tanulást is magában foglalt. A felkészülések amellett, hogy elősegítettek bennünket az eredmény elérésében, az együtt töltött idő még jobban összekovácsolt minket, kialakult a megfelelő összhang közöttünk és ezáltal a munka és a feladatok megoldása is gördülékenyebben ment.

Hatalmas örömmel és büszkeséggel tölt el bennünket, hogy minden kategóriában haza hozhattunk legalább egy oklevelet.

  • Általános (kezdő): Szilvási Márton (I. helyezés), Kelle Gergő (III. helyezés)
  • Általános (haladó): Agócs Norbert (I. helyezés), Farkas Szidónia (III. helyezés)
  • Oktatási terület (alap): Facskó Vince (I. helyezés), Kelle Gergő (II. helyezés), Gulácsi Zsombor (III. helyezés)
  • Oktatási terület (referensi): Agócs Norbert (I. helyezés)
  • Pályázat terület (alap): Szilvási Márton (I. helyezés), Szász Zsolt (II. helyezés)
  • Pályázati terület (referensi): Endrész Roland (III. helyezés)
  • Szociális terület (alap): Landor Liliána (I. helyezés)
  • Szociális terület (referensi): Farkas Szidónia (I. helyezés)
  • Kollégiumi terület (alap): Lévai Imre (I. helyezés)
  • Gazdasági terület (alap): Pogácsás Panna (I. helyezés)

A kemény és hosszú munka meghozta gyümölcsét és idén a Gépészkari Hallgatói Képviselet az egyéni eredmények összesítése alapján az első helyezést érte el.

 

               kontur logo

Támogatóink

 

 

image012

 

 

KB Logo left RGB 1056x150

 

Motherson Logo hori CMYK JPG

  

claas

 

KWB brossura logok 1

 

atlas copcologo

Partnereink


mugep logo uj

Kölcsönzés

sportszer

tarsas

sutes fozes

konyvtar

Elérhetőségeink

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Gépészkari Hallgatói Képviselet

Cím:
1111 Budapest, Irinyi József utca 1-17.

Telefon (hétköznap 16:00 - 20:00):
Általános ügyek:
+36 30 / 759 4147

Szociális, kollégiumi ügyek:
+36 20 / 224 - 4139

Ügyelet

Szorgalmi időszakban

Hétfő

18:00-19:00

Kedd

19:00-20:00

Szerda

18:00-19:00

Csütörtök

16:00-17:00

Vizsgaidőszakban

Hétfő

18:00-19:00

Kedd

17:00-18:00

Szerda

18:00-19:00

Csütörtök

16:00-17:00

Kapcsolat

Általános ügyek
info@ghk.bme.hu

Tanulmányi ügyek
tanulmanyi@ghk.bme.hu

Kollégiumi ügyek
kollegium@ghk.bme.hu

Szociális ügyek
szoc@ghk.bme.hu

Ösztöndíjakkal kapcsolatos ügyek
osztondij@ghk.bme.hu

Nemzetközi ügyek
international@ghk.bme.hu