Hírek

A gépészmérnöki, energetikai mérnöki és a mechatronikai mérnöki alapképzési szakokon egy úgynevezett közbenső választási eljárásban a negyedik félév végén lehetőségetek van több specializáció közül választani. Ennek a mikéntjéről a következőkben olvashattok.

A specializáció választás általános feltétel

Az egyes specializációkra akkor jelentkezhettek, ha

• eredményesen teljesítettétek a Matematikai szigorlatot,
  • legalább 90 teljesített kredittel rendelkeztek és
  • teljesítitek az adott specializációhoz tartozó kritériumokat.

A specializációválasztás menetrendje

A specializációkra minden esetben a neptunban kell jelentkezni. A jelentkezési felületet az ügyintézés / szakirányjelentkezés menüpont alatt találjátok. A jelentkezéshez fontos időszakok:

• Jelentkezési időszak: 2020. június 1. – július 10. 18:00
  • Az eredmények közzététele a kari honlapon: 2020. július 13.
  • Jogorvoslati szakasz: 2020. július 13.-20.

Egyéb tudnivalók

Az egyes specializációk pontszámításáról, illetve kritériumairól a GPK weboldalán tudtuk bővebben tájékozódni. A táblázatok pontszámítás oszlopában található jelölések jelentései:

• HSÁ – Halmozott súlyozott tanulmányi átlag (avagy: Kumulált súlyozott tanulmányi átlag)
  • KTÁ – A specializációhoz szükséges kritériumtantárgyak eredményeinek számtani átlaga

A saját halmozott súlyozott tanulmányi átlagotokat a neptunban a tanulmányok / tanulmányi átlagok menüpont alatt meg tudjátok nézni.

Bármilyen kérdés esetén forduljatok hozzánk bizalommal a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen.

H K Sze Cs P Szo V

GHK jegyzetek